Druhá cesta kolem světa

27.02.2019

Tak a je to konečně tady... Další cesta kolem světa na vlastní pěst!

Po cestovatelském roce 2017 jsem se rozhodli dát si pauzu a strávili celý rok 2018 v ČR. Ehm, tedy skoro celý. Stejně jsem bez cestování nevydrželi a procestovali alespoň Santorini, Sicílii, Švýcarsko a Tatry. Ale nikdo nejsme dokonalý a bez svých slabostí nevydržíme dlouho. A mou slabostí, jak dobře víte, je právě cestování :-) Zbytek roku jsem však neúnavně pracovala, šetřila a tajně doufala v další cestu kolem světa.

Plán cesty

V hlavě se mi pomalu rýsoval plán trasy po jihovýchodní Asii. Když se na webu objevily zpáteční letenky na Filipíny asi za 8 000 Kč, nevydržela jsem a jako správný lowcoastový cestovatel je hned koupila. A můj plán se stal oficiálním. 5. března 2019 se vydáme do jihovýchodní Asie, kde procestujeme Filipíny, Indonésii, Laos a Barmu. A potom...  Mám v hledáčku i další zajímavé země, ale zatím to nechci zakřiknout. Takže pěkně popořádku.

Zařizování před cestou

Začal kolotoč zařizování, který doprovází každé cestování. Oběhat všechny doktory, zařídit cestovní pojištění, dokoupit vybavení, zajistit doklady, naplánovat itinerář, koupit první letenky pro přelety po Asii, rezervovat alespoň nějaké ubytování, vyměnit peníze, zařídit plné moci, vyřešit pracovní záležitosti, pronajmout byt, vystěhovat se, zabalit všechno potřebné na dva měsíce a rozloučit se se všemi členy rodiny a kamarády. Uff. Oproti počátečnímu oznamování cestovatelských plánů rodičům a nadřízeným to jsou však maličkosti. Jednou z nejnepříjemnějších věcí na cestování jsou obavy rodiny. I když se mě rodiče snaží podporovat a nedat nic najevo, vidím strach v jejich očích a je mi líto, že jim přidělávám vrásky. Další nepříjemností je ukončování práce, obzvlášť když máte práci snů a zbožňujete ji. Cestování si však žádá oběti a rozhodně za ně stojí.

2 měsíce v Asii s malým batohem

Jelikož lowcoastové cestování s objemnými zavazadly není nic příjemného, rozhodla jsem se dát si opravdovou výzvu - nacpat všechny věci na 2 měsíce cestování po Asii do 30 litrového batohu. A světe div se, podařilo se mi to, přestože na obyčejný wellness víkend sebou obvykle táhnu kufr. Když musíš, tak musíš. A já se musela vzdát spousty věcí. Oblečení, kosmetiky, svého velkého noťasu a dalších zbytečností. Ve výsledku jsem zjistila, že na cestování po Asii mi stačí jedny plavky, žabky, pár kousků spodního prádla, kraťasy, několik tílek, triček, šaty, klobouk, tablet a čtečka elektronických knih. Minimalismu zdar.

Zas jedeme dál, zatím čau

Ač je loučení obvykle smutnou záležitostí, naše rozlučka s kamarády taková nebyla ani náhodou. Loučili jsme se až do čtyř do rána a dostali spoustu super rad na cestu. Připravený itinerář na dvouměsíční putování po Asii se rázem nafoukl na dvojnásobek. Tímto děkuji všem za skvělé tipy. Dokonce i těm, kteří radili, přestože v Asii v životě nebyli. Třeba rada "vidět ve Vang Vieng (asijské St. Tropez) Louise de Funèse" je opravdu za všechny prachy :-D

Moc díky všem za dárečky na cestu. Musím říct, že máme opravdu originální kamarády. Všechno od časopisu Čtyřlístek pro dlouhé chvíle v letadle přes náplasti na puchýře až po vlastnoručně vyrobený repelent proti komárům určitě využijeme. Tu kilovou Nutellu sebou ale brát nebudeme :-D

Takže, mějte se tu krásně a pokud vás zajímají naše zážitky, sledujte nás.